Візуалізації
Плани
Фасади
Розрізи
Фото
<
>
<
>
<
>
<
>
Громадські споруди
Співоче-поле На крилах дитинства ( с.м.т. Винники Львівськоі обл)
Автори:
Марченко В.С.
Рік:
Тип:
Громадські споруди
Статус:
Проектні пропозиції
Опис:

Комплекс співочого поля "На крилах дитинства” запроектований архітектурною майстернею ТзОВ “ГРАЖДА” на замовлення ПП “ОТАВА” для проведення щорічного фестивалю дитячоі пісні. Проведення цього фестивалю відбувається напочатку літніх шкільних канікул. Це пісенне свято на задум організаторів повинно доповнитись цілим рядом аналогічних міроприємств на протязі літньо-осіннього періоду, що обумовило проектування сценічноі частини, об’єкту сезонного використання .

Детальніше про проект

Комплекс співочого поля "На крилах дитинства” запроектований архітектурною майстернею ТзОВ “ГРАЖДА” на замовлення ПП “ОТАВА” для проведення щорічного фестивалю дитячоі пісні. Проведення цього фестивалю відбувається напочатку літніх шкільних канікул. Це пісенне свято на задум організаторів повинно доповнитись цілим рядом аналогічних міроприємств на протязі літньо-осіннього періоду, що обумовило проектування сценічноі частини, об’єкту сезонного використання .

Використання легких натяжних конструкцій покриття сцени і просценіуму не передбачає проведення співочих міроприємств в зимовий період. В той же час комерційний інтерес “Замовника” до реінвестиціі вкладених в будів-ництво комплексу грошей вимагає при проектуванні співочого поля підходити до нього, як до об’єкту повноосезонного використання. Це в першу чергу стосується критих обєктів комплексу: артистичних- гардеробних і кафетерію на 60 відвідувачів, які повинні приносити прибуток круглорічно.

Комплекс розташований в мальовничій околиці м.Львова –с.м.т.Винники на границі лісового масиву.

Суцільна стіна лісових дерев служить прекрасним фоном для сприйняття архітектурного образу лісовоі опери

АРХІТЕКТУРНИЙ ОБРАЗ СПІВОЧОГО КОМПЛЕКСУ

Метафоричний ряд –"дитинство-пісня-квіти "лейтмотивом просягає архітектурний образ співочого поля.

Білосніжні гіганські “парасолі-кульбабки”, як у казці “Незнайка в краіні квітів”-накривають співочих дітей ,захищаючи від сонячноі спеки-влітку,від дощу-восени. Підсилюють образ “краіни квітів”рясно уквітчана декоративними чагарниками червоно-коричнева стінка огородження куліс,накрита зверху прозорим дашком. Ще вище- з відступом,створюючи образ терасованоі червоноглиняноі гори,зарослоі декоративними чагарниками запроектований блок артистичних вбирален з кафетерієм. Майже під самим дашком –тентом “кульбабок” на вершині "цієі гори” рясно виростають найпишніші ,найяскравіші квіти терасного саду –кафетерію. Розрізає нижню терасу навпіл по центральній осі головного виходу на сцену –“грот”, створений симетричними стінками куліс . Рекреаційно-відпочинкова функція співочого комплексу надихає образи ландшафного характеру максимально наближені до оточуючого природного середовища.

АРХІТЕКТУРНО-ПЛАНУВАЛЬНЕ РІШЕННЯ СПІВОЧОГО КОМПЛЕКСУ

Комплекс складається з трьох функціональних груп , а саме:

-глядацького залу, сценічноі частини з артистичними вбиральнями і кафе на 60 посадочних місць.

Глядацький зал-уявляє собою відкриту ділянку природнього походження на якій запроектовані 840 сидячих місць з відкидними сидіннями і 1200 стоячих. На перспективу планується накриття глядацького залу водонепроникливим тентом, розтянутим вантовими розтяжками.

Природна ділянка немає амфітеатрального ухилу для створення оптимального кута зору при огляді сценічного дійства, тому проектом передбачається створення штучного амфітеатру за рахунок підсипки землі, вибраноі при влаштуванні підвалу кафетерію з частковим підняттям задніх ярусів на металевий каркас.

Сценічна частина- складається з двох основних груп приміщень:-відкритоі естради з примикаючими кулісами виходів з вбирален і закритого приміщення артистичних і гардеробних з душевими і санблоками, розташованих симетрично від центрального виходу на сцену ( чоловіча і жіноча) відповідно. Центральний прохід з’єднує планшет сцени з гардеробними і веде до великоі круглоі зали засідань жюрі, а також через сходову клітку до приміщень кафетерію,розташованих в цокольному поверсі і на терасі.

Кафетерій на 60 місць з літньою терасою на 40 місць запроектовані в трьох рівнях. На період проведення пісенних фестивалей проміжковий рівень (кругла зала) використовується жюрі для своіх засідань і для столування членів жюрі. В вільні від фестивалів дні на протязі всього року використовується як обідня зала для проведення банкетів і танцювальна зала. Тут також знаходиться технічне приміщення електрощитовоі . Кухонний блок розташований в цокольному поверсі . На терасу винесені столики кафе-морозиво і піццеріі, які забезпечуються півфабрикатами з кухні через продуктовий-підйомник.

КОНСТРУКТИВНІ ОСОБЛИВОСТІ

Двоповерхова споруда адмінпобутових приміщень співочого комплексу і кафетерію запроектована в плані півколом- з радіусом 12.0м Стіни –викладаються з керамзітобетонних стінових блоків п/п “ОТАВА” з послідуючим обличкуванням ефективним декоративним покриттям –керамплиткою на пінополіуретановій плиті.

Перекриття -монолітний залізобетон. Покриття другого поверху системи "ЕКО” по монолітному несучому каркасу –для створення зеленого терасного саду.

Накриття коридорів центрального проходу на сцену і коридорів куліс –з полікарбоатних прозорих листів фірми “LEXAN "“Thermoclear” по алюмінієвому каркасу.

Накриття сцени -виконується в металевих несучих конструкціях чотирьох окремостоячих парасоль висотою 10м. Матеріял покриття -спеціальний водонепроникливий тент фірми DELMARK -HALE з гарантією експлуатаціі 10 років. Часткове накриття стиковочних елементів - з полікарбонатних прозорих листів (див.вище) на вантових розтяжках до несучого ствола парасоль.

Підпорні стіни – з монолітного бетону з послідуючим декоративним покриттям керамплиткою коричнево-червоного кольору (під цеглу). Накриття планшету сцени –иконується з обробленоі спеціальним ізолюючим антисептіком фірми “ОТАВА” сосновоі дошки Н=6см по дубовим лагам на керамзітобетонних блоках.

Противопротягові екрани на торцях скрізних коридорів куліс –виконуються з полікарбонатних листів по металевому каркасу.

ІНЖЕНЕРНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ СПІВОЧОГО КОМПЛЕКСУ.

Сценарне світлове забезпечення: проводиться з центрального режисерського пункту, який знаходиться на територіі глядацькоі зали в закритому приміщенні над глядаць-кими місцями. Там –же знаходиться і кінопроекційний пункт. Центральна електрощитова розташована в приміщенні круглоі зали кафетерію з’єднана з центральним режисерським пуктом оперативним теле і радіозв’язком.

Дистанційне стерування спуску кіноекранів, режиссура світла, об’ємне звукове супроводження фестивального дійства, кінопроектування ,проведення спецефектів з супроводом димовиведення, піротехнічні ефекти -є предметом спеціальних розділів .другоі стадіі розробки проекту.

Водопостачання та каналізування стоків з побутових приміщень та кафетерію перед бачається проектом згідно ТУ отриманих “Замовником”

ПРОТИПОЖЕЖНІ МІРОПРИЄМСТВА

Архітектурно-планувальне рішення, при якому приміщення кінопроекційноі і світлорежисерськоі винесено з об’єму адмінпобутового блоку в окремий об’єм на територію глядацького залу, дозволяє віднести основний об’єкт співочого комплексу –сцену з адмінпобутовим блоком і кафетерієм по класифікатору пожежноі безпеки до ІІ категоріі. Так-як тентове покриття DELMARK-HALE з якого виконано на територіі Украіни десятки тисяч торгових наметів фірми “Оболонь” сертифіковане на пртипожежну безпеку ,а полікарбонатні листи “LEXAN” широко впроваджуються навіть в житловому будівництві Украіни і Львова і вважаються як такі, що не підтримують горіння , суттевих змін в класифікацію основноі споруди співочого комплексу -вони не внесуть.

Кількість евакуаційних виходів і той факт, що співочий комплекс знаходяться підідкритим небом забезпечують оптимальну евакуацію глядачів.

Всі інші інженерні вимоги , що стосуються пожежогасіння виконуються згідно припису при погодженні проекту в Пожінспекціі. Приміщення кінопроекційноі з світлорежисерською виконується в незгоряємих лег-ких конструкціях, а саме: несучі конструкціі піднятоі над землею підлоги і перекриття - в монолітному залізобетоні ,стіни з ефективних алюмінієвих сенвіч- панелей по залізобетонному каркасу. Вся споруда піднята над землею на 3.0м. і розташована на задньому ярусі глядацького поля.

Головний архітектор проекту (автор проекту) В.С.Марченко

Власник творчоі майстерні ТзОВ “Гражда”