Візуалізації
Плани
Фасади
Розрізи
Фото
<
>
<
>
<
>
Громадські споруди
Експериментально-показове село Вузлове Радехівського р-ну Львівськоі обл
Автори:
Марченко В.С.
Рік:
1986
Тип:
Громадські споруди
Статус:
Реалізовано
Опис:

Історична довідка

 Село Вузлове склалося ще на початку ХVI століття під назвою ХОЛОІВ. В часи Австро-Угорськоі імперіі воно входило в володіння графа Бадені і на початку ХХ століття являлособою великий населений пункт з розвинутою кустарною промисловістю цегляно-черепичною, маслобойнею, винокурною. В селі був млин, кожного року тут влаштовувались кінні ярмарки.

Детальніше про проект

Історична довідка

 Село Вузлове склалося ще на початку ХVI століття під назвою ХОЛОІВ. В часи Австро-Угорськоі імперіі воно входило в володіння графа Бадені і на початку ХХ століття являлособою великий населений пункт з розвинутою кустарною промисловістю цегляно-черепичною, маслобойнею, винокурною. В селі був млин, кожного року тут влаштовувались кінні ярмарки.

Знаходячись на перехресті торгівельних потоків з Волині до Львова тут була збудована для відпочинку торгового люду інфраструктура з шинків і крамниць. В 1920 р. в с.Холоів вступила Червона Армія. В роки Другої світової війни фашисти спалили село,так як тут відбулась одна з перших танкових сутичок з фашистами, а також так, як місцеве населення помагало боротись Повстанським загонам УПА проти німців.

На протязі багатьох століть існування цього села, його населення неодноразово зверталось до австро-угорського а пізніше і до польського урядів з проханням про зміну принизливоі назви села, яка в простолюдді звучала як Холуівка. В 1946 році с.Холоів було перейменовано в с Вузлове.

Село Вузлове Радехівського району Львівськоі області розташоване на віддалі 57км. від Львова, в 7км.-від районного центру м.Радехів на шосейній дорозі республіканського значення Львів-Радехів-Червоноград.

Існуюча чисельність населення на початок експериментальноі перебудови в 1970 р.складала 1119чол.(231 двір) - перспективна чисельність на 1990р склала -2570чол. 

Експериментальне будівництво було спочатку розраховане на 5-років (1971-1975р.р) і включало забудову житлового сектора, адміністративно-торгового і громадського центрів а пізніше було продовжене ще на 10 років і завершене 1985р. 

ЗАБУДОВА ЖИТЛОВОГО СЕКТОРА 

В відповідності до демографічного складу села забудова житлової зони передбачалась будинками:

  • одноповерховими з присадибними ділянками (0.7-0.8га)-28 будинків (37 квартир)
  • двоповерховими зблокованими і окремо стоячими з присадибними ділянками-25 будинків (60 квартир)
  • двоповерховими комунального типу без присадибних ділянок - 1 будинок (гуртожиток на 18 кімнат)
  • чотирьохповерховими – (12 квартирними) -3 будинки (36 квартир)

Зона житлової забудови села розділена на п’ять кварталів,чотири з них садибної забудови з одноповерховими будинками і двоповерховими будинками в двох рівнях з присадибними ділянками .Кожний з цих кварталів має свої локальні зелені зони відпочинку у вигляді скверів з спортмайданчиками для дітей.

Забудова цих кварталів здійснюється експериментальними житловими будинками з вбудованими гаражами (після отримання спеціального дозволу Головного Республіканського комітету пожежної охорони), які в цілому повинні були дати яскраву мальовничу палітру, традиційну для українських сіл.

 Квартал комунальноі забудови оздоблює під’ізд до громадського центру з сторони Львова, а також вхід на стадіон. Цей квартал призначався для заселення спеціалістами колгоспу і сільською нтелигенцією

 Для підтримання адміністративно-господарського центру, перед школою, на травяному газоні запроектовані три чотирьохповерхових 16 квартирних будинки. Поруч з ними, перед виходом на пішохідний бульвар побудований дитячий садочок-ясла 

ЗАБУДОВА  ЦЕНТРАЛЬНОІ  ЧАСТИНИ  СЕЛА  

Забудова центральноі частини села складена з комплексу будинків культурно-побутового

 І адміністративно-громадського призначення, а саме:

 а)- адміністративно-громадського будинку на базі існуючого клубу,об’єднуючого сільраду, правління колгоспу,контору з відповідним набором приміщень,вузол зв’язку з АТС, буди  нок культури з музичною школою.

 б)-торгового центру в складі сільунівермагу,комбінату побутового обслуговування. готелю на 16 місць, ресторану на 40 посадкових місць

 в)-дитячого садочку-яслі на 96 місць

 г)-середньоі загальноосвітньої школи на 784 учня(проект реконструкціі школи на 320 місць з розширенням до 784 учня) з спальним корпусом-інтернатом і плавальним басейном на 4 доріжки

 д)- гуртожитку на 56 місць

 ж)-автостанціі з кафетерієм на 12 посадкових місць

Орієнтовна вартість будівництва реконструкціі і благоустрою села з виконанням всіх інже-нерних мереж складає 5000000рублів.